x
%100 İade Garantisi!
Sigortalı Gönderim & Ücretsiz Kargo
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

Garanti ve İade Koşulları

Garanti Koşulları
 

Pare Pırlanta’nın tüm ürünleri, mücevherlerinizin ilk günkü gibi görünmesi ve uzun yıllar mutlulukla kullanabilmeniz için bakım garantisi altındadır.

PARE Pırlanta altın ve pırlanta ürünleri satın alındığı tarihten itibaren 1 yıl süresince bakım garantilidir.

PARE Pırlanta ürünlerinizin garanti kapsamında olması için mutlaka ürün ile birlikte fatura ve sertifikalarının da ibraz edilmesi gerekmektedir. Fatura ve varsa pırlanta sertifikası ibraz edilmeyen ürünler garanti kapsamı dışında kalacaktır.

PARE Pırlanta dışında üçüncü şahıs ve / veya kurumlar tarafından boyut ayarlama ve ölçülendirme, onarım vb. herhangi bir müdahalede bulunulan ürünler garanti kapsamı dışında kalacaktır.

Ekspertiz değerlendirmesi sonucunda kullanıcı hatalarından kaynaklandığı tespit edilen deformasyonlar ve / veya kullanım koşulları dışında kullanılan, saklama koşullarından dolayı zarar gören, darbe almış, herhangi bir kimyasal ile temas etmiş ürünler garanti kapsamı dışında kalacaktır.

Kullanım hatalarından kaynaklanan, garanti kapsamı dışında kalan ürünler ise müşterilerimizin talebi doğrultusunda gerekli tamirat işlemleri hiçbir kâr amacı güdülmeden, kendi atölyemizde gerçekleştirilmektedir.

 Tamir için gelen ürünlerde herhangi bir ekleme ve / veya değişiklik yapılacaksa bu durum öncelikle müşteriye bildirilir, müşterinin onayı ardından uygun işlem gerçekleştirilir.

Satın almış olduğunuz ürünlerin ölçülendirme işlemleri ücretsiz olarak yapılmaktadır ve bu süreçte gerçekleşecek kargo masrafları tarafımızca karşılanacaktır.

Garanti ve kullanım şartları ile ilgili tüm sorularınız için destek@parepirlanta.com adresinden veya 0212 909 00 51 Whatsapp hattından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Ürün İade ve Değişim Koşulları;
 

Parepirlanta.com’dan yapılan alışverişlerde, teslim alındığı tarihten itibaren 14 gün süresince mesafeli satış sözleşmesi ve iade politikası kapsamında iade hakkınız mevcuttur.

 

İade ve değişim işlemleriniz için 14 gün içerisinde sipariş numaranız ile birlikte destek@parepirlanta.com adresinden veya 0 212 909 00 51 Whatsapp hattından bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 

İade ve değişim işlemleri süresince tüm gönderilerin sigortalı gönderimi tarafımızca karşılanmaktadır. Bunun için iade talebinde bulunduğunuzda, ürünü size verilecek Gönderi Kodu ile tarafımızca belirtilen kargo firması ile göndermeniz gerekmektedir. Gönderi Kodu olmadan ve tarafımızca belirtilmeyen firmalardan yapılan gönderilerde Pare Pırlanta gönderi ödemesini karşılamamakta ve sorumluluk kabul etmemektedir.

İade edilecek ürün kullanılmamış ve hasarsız olarak, size gönderilmiş şekliyle faturası, irsaliyesi, sigorta formları, garanti ve bakım kılavuzları, pırlantalı bir ürün ise sertifikası ve varsa hediye ürünleri ile birlikte eksiksiz olarak tarafımızca belirtilen adrese gönderilmelidir. Şirket adına düzenlenen faturalarda, iade işleminin gerçekleşmesi için şirketiniz tarafından düzenlenecek iade faturasının da gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız ve eksik gönderilerde iade kabul edilmemektedir.

 

İade edeceğiniz ürünün bize ulaşmasının ve iadenizin onaylanmasının ardından, ürün bedeli 14 gün içerisinde ödeme şeklinize göre tarafınıza iade edilecektir. Havale/EFT yoluyla yapılan ödemeler banka hesabınıza, kredi kartı ile yapılan ödemeler kredi kartınıza iade edilir.

14 gün sonrasında ise; farklı bir ürün ile  değişim talebinde  bulunulduğunda  aradaki fark ödenerek  farklı bir mücevher ile değişim avantajından faydalanabilirsiniz. Bu durumda ilk aldığınız mücevherde herhangi bir kullanım bedeli düşülmez.

 

Parepirlanta.com üzerinden verilen siparişlerin iadesi yalnızca destek@parepirlanta.com adresinden veya 0 212 909 00 51 Whatsapp numarası üzerinden iletişime geçilerek yapılmaktadır, değişim işlemlerinizi ise Pare Pırlanta mağazalarımızdan gerçekleştirebilirsiniz.

 

PARE Pırlanta Mağazalarımızdaki İade ve Değişim Şartları

Pare Pırlanta mağazalarımızdan satın alınan tüm ürünlerin değişim işlemleri 6502 Tüketicinin korunması hakkındaki kanuna göre yapılmaktadır. 

Ürününüzü, kullanılmamış ve hasar görmemiş olmak kaydıyla fatura tarihinden itibaren 14 gün içerisinde farklı bir ürün ile değiştirebilirsiniz.

Değişim yapılacak ürünün kullanılmamış ve hasarsız olarak, satın alma sırasındaki haliyle, faturası, garanti ve bakım kılavuzları, pırlantalı bir ürün ise sertifikası ve varsa hediye ürünleri ile birlikte eksiksiz olarak mağazalarımıza getirilmesi gerekmektedir. Eğer ürününüz hediye ise ürün sertifikası ile birlikte değişim işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Faturası veya ürün sertifikası olmayan ürünlerde değişim işlemi yapılmamaktadır.

Değişim yapılacak ürünün tüm tutarı için ya da karşılığında alınacak yeni ürünün fiyatının, değiştirilecek üründen daha düşük olması durumunda aradaki fiyat farkı için hediye çeki düzenlenebilir.

Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (altın, gümüş vb.)  kategorisinde yer alan tüm ürünlerimiz yasa çerçevesinde kayıpsız para iadesi kapsamı dışında kalmaktadır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.